SKUP AUT DO KASACJI. ZŁOMOWANIE POJAZDÓW W GDAŃSKU - PROFESJONALNIE, Z ZAŚWIADCZENIEM O KASACJI

Skup Aut

Dlaczego powinniśmy złomować pojazdy w legalnych stacjach demontażu pojazdów, a nie w miejscach typu auto szrot, auto skup czy auto złom?

Jeśli zastanawiają się Państwo nad złomowaniem swojego pojazdu - przesyłamy kilka praktycznych porad i wskazówek oraz pokazujemy, czym legalna stacja demontażu i złomowania pojazdów różni się od zwykłego auto szrotu czy auto złomu. Zanim zdecydują się Państwo na kasację swojego pojazdu - polecamy zapoznanie się z opisem legalnego recyklingu aut, który prowadzimy w naszej firmie. Pomoże to Wam uniknąć zbędnych wydatków oraz kłopotów prawnych z wyrejestrowaniem pojazdu.

DO SKUTECZNEGO, ZGODNEGO Z OBOWIĄZUJĄCYM PRAWEM, WYREJESTROWANIA POJAZDU NIEZBĘDNE JEST UZYSKANIE ZAŚWIADCZENIA O KASACJI, WYSTAWIONEGO PRZEZ LEGALNĄ STACJĘ DEMONTAŻU POJAZDÓW!!!

Do wystawienia zaświadczenia o kasacji pojazdu potrzebne są:

  • pojazd - kompletny lub niekompletny - brak istotnych elementów pojazdu może wpływać na naliczenie opłaty za kasację pojazdu,

  • właściciel pojazdu, bądź osoba upoważniona przez niego - w przypadku współwłasności, zgoda wszystkich współwłaścicieli,

  • dowód rejestracyjny pojazdu - w przypadku jego braku zaświadczenie o rejestracji pojazdu, wydawane na wniosek właściciela przez wydział komunikacji urzędu właściwego dla miejsca ostatniej rejestracji pojazdu,

  • karta pojazdu, jeśli była wydana,

  • tablice rejestracyjne pojazdu,

Skupujemy wszystkie kompletne pojazdy i płacimy za każdy, bez względu na jego stan techniczny.

! Za usługę kasacji i za wystawienie zaświadczenia o demontażu pojazdu kompletnego nie pobieramy żadnych opłat !

W przypadku pojazdów, które stanowią istotną wartość (nawet jeśli są powypadkowe, bądź uszkodzone) jesteśmy w stanie dopłacić wyższą, ustaloną wcześniej z właścicielem kwotę.

Jeżeli Twój pojazd jest na tyle sprawny, że dojedzie do nas "o własnych siłach" zapraszamy w każdej chwili od poniedziałku do piątku w godz. 8-17 i w sobotę w godz. 9-14.

Jeśli natomiast z jakichkolwiek przyczyn nie mogą Państwo we własnym zakresie dostarczyć pojazdu do stacji demontażu, zapewniamy jego szybki i sprawny transport, specjalistycznym sprzętem.

W tym celu prosimy o kontakt telefoniczny albo o wypełnienie formularza.

Podstawy prawne - przydatna wiedza przy złomowaniu aut:

W naszej Stacji Demontażu dostaną Państwo urzędowe zaświadczenie o złomowaniu pojazdu. Skupy złomu, skupy aut, oraz inne miejsca nie będące upoważnioną przez wojewodę Stacją Demontażu Pojazdów nie posiadają uprawnień do wydawania takich dokumentów. W przypadku kontroli i wykrycia braku zaświadczenia - wiąże się to z karą pieniężną. W konsekwencji, oddając auto na złom, możecie zostać bez samochodu, bez zaświadczenia do wyrejestrowania, i dodatkowo zostaniecie obciążeni karą pieniężną, która, jak pokazuje doświadczenie, przekroczy wielokrotnie wartość waszego auta.

Wyrejestrowanie pojazdu - szybko i sprawnie:

Chcąc wyrejestrować pojazd w urzędzie i zakończyć polisę OC właściciel pojazdu jest prawnie zobowiązany przekazać pojazd do stacji demontażu i otrzymać stosowne zaświadczenie.

Jest kilka sposobów, by legalnie wyrejestrować nasz pojazd. Można wybrać opcję sprzedaży auta do dalszej eksploatacji - w polskim prawie nie ma możliwości sprzedaży pojazdu na tzw. "części" lub "złom". W momencie, gdy zdecydujemy się na sprzedaż pojazdu na umowę kupna-sprzedaży - musimy mieć pewność, że:

  1. sprzedajemy auto osobie, której tożsamość możemy sami potwierdzić (należy uważać na gotowe już, podpisane umowy z wypisanymi danymi kupującego)
  2. sprzedajemy auto, mając pewność, że nasz Klient kupuje samochód do dalszej jego eksploatacji, a nie z przeznaczeniem na rozbiórkę części
  3. osoba kupująca od nas auto dochowa obowiązku zarejestrowania na siebie kupionego pojazdu i wykupienia polisy OC

Jeśli tej pewności nie mamy - musimy liczyć się z tym, że z umową Kupna-sprzedaży nie wyrejestrujemy pojazdu w urzędzie, a tylko zgłosimy jego sprzedaż. Dopóki kupujący (czyli druga strona umowy) nie zgłosi się do swojego urzędu i nie zarejestruje tego pojazdu na siebie - dopóty w rejestrze pozostaniemy jego ostatnim właścicielem. W razie jakichkolwiek nieprawidłowości stwierdzonych przy obrocie/wprowadzeniu do ewentualnego nielegalnego użytku dokumentów i tablic rejestracyjnych z naszego pojazdu, wszelkie konsekwencje spadną na nas, czyli ostatniego właściciela tegoż samochodu.

Argumenty przemawiające za legalną kasacją:

Według naszego prawa każde auto zarejestrowane w wydziale komunikacji, czyli takie, do którego posiadasz dowód rejestracyjny - podlega ubezpieczeniu OC. Nawet gdy to auto stoi od roku pod drzewem na podwórku, troska o ciągłość jego ubezpieczenia jest twoim obowiązkiem, za którego niedopełnienie nakładane są surowe kary (według stawek Funduszu Gwarancyjnego). Jeśli pozbędziemy się auta w sposób nielegalny, a zostaniemy z samym dowodem rejestracyjnym - może spotkać nas przykra niespodzianka w postaci kary za brak OC (na chwilę obecną może ona przekraczać nawet 500 Euro od samochodu).


Pliki do pobrania:

- Upoważnienie do kasacji (plik ".pdf") (wypełniasz wtedy, gdy załatwiasz formalności za właściciela lub w dowodzie rejestracyjnym oprócz Ciebie wpisany jest jeszcze współwłaściciel)